Tříkolka
Společnost HAGEMANN spolu se společností VelorXtrike se v Divišovské továrně pustila do nového projektu. Uvedli na trh novou elektrickou tříkolku Trilobbit určenou především pro městský a příměstský provoz.
Zlatá přilba 2019 Velký plochodrážní víkend v Pardubicích a JAWA. JAWA Factory Divišov o tomto víkendu prezentovala ve velkém měřítku na plochodrážním stadionu v Pardubicích… Historie JAWA Divišov Zakladatelem podniku se stal motocyklový závodník Jaroslav Simandl, který v roce 1948 přestěhoval svou nástrojařskou dílnu z pohraničí do Divišova. Na přání svých… Přehled umístění jezdců na motorech JAWA v letech 2016 EUROPEAN CHAMPIONSHIP OF DEBRECEN 30. 4. 2016 (Hungary) 2nd place – Martin Smolinsky LONGTRACK OF PARCHIM 30. 4. 2016 (Germany) 2nd place - Christian Hülshorst 7th place - Martin Málek LONGTRACK OF LUBENAU 1. 5. 2016 (Germany)… Přehled umístění jezdců na motorech JAWA v letech 2017 FIM Ice Speedway Gladiators World Championship 4. 2. 2017 Togliatti (Rusko) 1st place Dmitry Koltakov - Jawa 2nd place Dmitry Khomitsevich - Jawa 3rd place Danil Ivanov - Jawa FIM Ice Speedway Gladiators World Championship 5. 2. 2017 Togliatti 1st… Přehled umístění jezdců na motorech JAWA v letech 2018 FIM European Grasstrack Championship 22. 4. 2018 Swingfield (Anglie) 2nd place James Shanes – Jawa 5th place Christian Hulshorst – Jawa 6th place Martin Málek - Jawa Longtrack meetin in Dingolfing 1. 5. 2018 (Německo) 1st place… Souhrn úspěchů Smolinského na motorech JAWA v letech 2016 - 2018 SUCCESS ON JAWA ENGINES IN SEASON 2016 EUROPEAN CHAMPIONSHIP OF DEBRECEN 30. 4. 2016 (Hungary) 2nd place – Martin Smolinski FIM LONG TRACK WORLD CHAMPIONCHIP – FINAL 1 – MUHLDORF 19. 6. 2016 (Germany) 2nd place – Martin… Zlatá Přilba 2020 Pár řádků k letošnímu 72. ročníku Zlaté Přilby, která opět nabídla velkou podívanou.

Zlatá přilba 2019

Velký plochodrážní víkend v Pardubicích a JAWA.

 

JAWA Factory Divišov o tomto víkendu prezentovala ve velkém měřítku na plochodrážním stadionu v Pardubicích svoji produkci.

Na ploše před stadionem, přístupné široké veřejnosti, byl stan s expozicí motocyklů vyráběných v Divišově od 85 ccm, přes 250 ccm po 500 ccm pro krátkou i dlouhou plochou dráhu. K vidění byla také šasí bez krytů, aby návštěvníci mohli nahlédnout takzvaně „pod pokličku“ a mohli se tak seznámit třeba se základním rozdílem mezi motocyklem pro krátkou a dlouhou dráhu.

Velký zájem vzbudila také možnost srovnání klasického a sníženého rámu, kdy si řada mladých i snad budoucích závodníků mohla vyzkoušet rozdíl v sezení na motocyklu těchto dvou provedení.

Vystaveny byly také základní typy motorů z produkce továrny pro 250ccc, 500ccm, 500ccm dvouventil a 500ccm dvouventil pro ledovou plochou dráhu. U motorů byl k dispozici i model motoru v řezu, kde se mnohokrát (i mezi odborníky) rozhořela diskuse o tom, jak plochodrážní motor vlastně funguje.

Jako doplnění a také kulisa pro časté fotografování byl zapůjčený motocykl Václava Milíka, který získal jako vítěz Zlaté přílby v roce 2017 a kompletní motocykl pro ledovou plochou dráhu od pan Klatovského.

 Mezi plochodrážními motocykly mnohé zaujaly i silniční motocykly z produkce JAWA Týnec nad Sázavou, vystavené ve spolupráci s touto továrnou.

Jawa Divišov měla také nově pojatý prodejní stánek v depu závodních strojů, kde naši pracovníci prodávali zájemcům věci z produkce továrny po jednotlivých dílech a také se tam vedla odborná jednání se závodníky, mechaniky a dalšími zájemci, kteří měli do těchto prostor přístup. Několikrát jsme i vypomohli prodejem chybějících dílů závodníkům v nouzi (třeba i větší nádrž pro závěrečné  jízdy Zlaté přílby, která se jedou na šest kol).

Během všech třech dnů (včetně bohužel deštivé soboty) navštívilo hlavní expozici i prodejní stánek v depu mnoho lidí a podle jejich reakcí byli velice spokojeni. Výjimečná byla návštěva předsedy vlády České republiky pana Andreje Babiše.